Bezużyteczne gadżety czy przyszłość?

Bezużyteczne gadżety czy przyszłość?

Przy okazji ciągłego wykorzystania technologicznych dobrodziejstw tego świata, wiele osób zastanawia się jak na nie patrzeć. Przede wszystkim malkontenci zwracają szczególną uwagę na to, że dość znacząca grupa użytkowników smartfonów oraz laptopów nie widzi żadnego potencjału do rozwoju. W jaki sposób powinniśmy je wykorzystać, aby móc go dostrzec?

Przyjemne z pożytecznym

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym granie w gry wideo lub oglądanie influencerów może przynieść świetne efekty. Przede wszystkim można wyróżnić w tym przypadku naukę języka obcego. Coś, z czym starsze pokolenie miało problem ze względu na ogromne problemy z przyswajaniem wiedzy z podręczników, dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy po to sięgnąć. Rodzice także mogą delikatnie pomóc swoim pociechom w nakierowaniu ich na odpowiednie tory. Coraz większą popularnością cieszy się nauka programowania dla dzieci. Poznań, Warszawa, Kraków – w wielu miastach w całym kraju możemy to dostrzec. Nawet jeżeli lekcje informatyki prezentują się z roku na rok coraz lepiej, to jednak warto poświęcić chwilę również na rozwój w tym aspekcie.

Zmiana języka

Polscy influencerzy rzadko kiedy prezentują prawdziwie rozwijające wartości z perspektywy rodziców. Nie da się jednak ukryć, że dają oni świetną zabawę dzieciom i nastolatkom. Wobec tego, dlaczego nie warto połączyć przyjemnego z pożytecznym i skupiać uwagę swoich pociech przede wszystkim na twórcach z zagranicy? Nie chodzi tutaj o rozumienie każdego filmu po hiszpańsku, włosku czy portugalsku. Chodzi przede wszystkim o oswajanie się z językiem, które może bardzo przydać się w przyszłości. W badaniach widać bardzo wyraźnie różnicę w pojmowaniu zasad gramatycznych pomiędzy osobami oglądającymi seriale z napisami, a lektorem. Na tym prostym przykładzie widać wyraźnie, jak tego typu zabiegi mogą wydatnie pomóc w rozwoju naszych pociech.

Kara czy brak nagrody?

Konfrontacja z naszymi pociechami często jest po prostu nieunikniona. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czasami każde z Was może mieć gorszy dzień i po prostu nie mieć ochoty na sensowne dyskusje. Wszystko w tym momencie zależy od indywidualnego podejścia rodzica. Wielu z nich stosuje kary na gadżety pokroju tablet lub telefon, jednak zdecydowanie lepszym podejściem w większości przypadków jest jakaś forma nagrody.