Co to jest kołdra obciążeniowa?

Co to jest kołdra obciążeniowa?

Śnij! Marzenia kształtują świat. Sny odtwarzają świat każdej nocy – ten cytat pokazuje, jak ważne jest znaczenie snu. Ale jak zadbać o to, by sen był naprawdę głęboki i regenerujący? Odpowiedzią jest kołdra obciążeniowa, która zdobyła ogromną popularność ze względu na właściwości terapeutyczne. Czym tak naprawdę jest kołdra obciążeniowa i dlaczego warto w nią zainwestować? Odpowiadamy!

Kołdra obciążeniowa – co to jest?

Kołdra obciążeniowa została zaprojektowana z myślą o stosowaniu w terapii wagowej. Charakterystyczną cechą tego typu kołder jest równomierne rozłożenie wagi na całej powierzchni, a to za sprawą specjalnych wkładów obciążających. Wypełnienie kołdry często składa się z kuleczek lub innych kawałków materiału, które są równomiernie rozmieszczone w poszczególnych partiach. Dzięki temu kołdra obciążeniowa działa jak rodzaj delikatnego uścisku, który skutecznie wpływa na samopoczucie i jakość snu.

Kołdra obciążeniowa 6 kg – jakie ma zalety?

W czym tkwi przewaga kołder obciążeniowych i dlaczego są coraz popularniejsze? Otóż mają zdolność redukcji stresu i lęku, co pozytywnie wpływa na jakość snu. Głębokie, równomierne uciskanie ciała przez kołdrę zwiększa natężenie serotoniny, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Z tego względu kołdra obciążeniowa 6 kg i w innych wagach jest polecana osobom, które zmagają się z bezsennością, zaburzeniami lękowymi i ADHD.

Jedną z ogromnych zalet kołder obciążeniowych jest ich potencjał w poprawie koncentracji i redukcji nadmiernego pobudzenia. Jak wspomnieliśmy, osoby cierpiące na ADHD również widocznie odczują korzyści ze stosowania efektywnej kołdry obciążeniowej. Ich sen będzie głębszy, spokojniejszy i bardziej regenerujący.

Kołdra obciążeniowa – gdzie można ją kupić?

Jak zatem można zauważyć, kołdra z funkcją obciążenia przynosi duże korzyści osobom z trudnościami w zasypianiu. Kołdra wpływa na głębsze uczucia relaksu i uspokojenia, co sprzyja szybszemu zasypianiu i lepszemu snu.

Jeśli zastanawiasz się, czy kołdra obciążeniowa będzie odpowiednim wyborem, możesz skonsultować jej zakup z odpowiednim specjalistą. Obecnie producenci i dystrybutorzy oferują kołdry obciążeniowe w sklepach internetowych, co sprawia, że ich zakup jest naprawdę prosty i intuicyjny. Zakłada się, że waga takiej kołdry powinna wynosić około 10% wagi ciała użytkownika – z łatwością wybierzesz odpowiednią na miarę indywidualnych oczekiwań!