Czego nie może zabraknąć w pokoju dla dziecka?

Czego nie może zabraknąć w pokoju dla dziecka?

Planujesz remont pokoju swojej pociechy lub dopiero urządzasz dziecięcą sypialnię? W obu tych przypadkach musisz odpowiednio się do tego przygotować. Aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która zapewnia pełen komfort i doskonale się prezentuje, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Znajdziesz je poniżej!

Meble dopasowane do wieku dziecka

Wybrałeś już kolory ścian i podłóg? Znakomicie! W takim razie możemy przejść do kolejnego kroku. To wyposażenie, a zwłaszcza meble do pokoju dziecięcego. Czym powinny się charakteryzować? Nie kieruj się wyłącznie estetyką. Równie istotne jest solidne wykonanie oraz szereg zabezpieczeń. Unikaj ostrych krawędzi i tworzywa, które nie imponuje swoją wytrzymałością. Najrozsądniej będzie zainwestować w drewniane produkty. Łóżeczko, przewijak, fotel, kilka szafek przeznaczonych na ubrania, bieliznę i akcesoria – to musi znaleźć się na Twojej liście zakupów, gdy urządzasz pokój dla maluszka. Nieco starsze dzieci będą potrzebowały biurka i łóżka dostosowanego do ich wzrostu. Nie zaszkodzi także komoda.

Elementy dekoracyjne o praktycznym charakterze

Zaopatrz się w artykuły, które są praktyczne i z powodzeniem mogą stanowić ozdobę. To na przykład skrzynia na zabawki, która jest pokryta kolorowymi wzorami lub grafikami przedstawiającymi bohaterów bajek, czy sympatyczne zwierzęta. Ciekawym elementem są lampy o nieregularnych kształtach, które pomogą Twojemu dziecku pokonać strach przed ciemnością. Zastanów się nad nabyciem długich zasłon pokrytych przyjemnymi dla oczu nadrukami oraz nad dywanem, który jest puszysty i imituje chmurkę. Kocyk sensoryczny również sprawdzi się znakomicie i przyniesie maluchowi wiele dobrego.

Zabawki, w które warto zainwestować

Czy potrafisz wyobrazić sobie dziecięcą sypialnię pozbawioną zabawek? My też nie! Radzimy jednak dobrze przemyśleć ich zakup. Nie kupuj tego, co zbędne. W zupełności wystarczy kilka porządnie wykonanych pluszaków. Oprócz tego wybierz zabawki o charakterze edukacyjnym. Klocki, maty reagujące na dotyk, specjalne plansze, czy liczydła nie tylko zapewnią długie godziny znakomitej rozrywki, ale też wspomogą prawidłowy rozwój dziecka. Obudzą w nim ciekawość świata, a z biegiem czasu pozwolą też doskonalić umiejętności manualne. Starszym pociechom śmiało spraw zestawy do samodzielnego tworzenia małych dzieł sztuki w postaci obrazów wyklejanych diamencikami. Oprócz tego dziewczynki muszą mieć przynajmniej jedną lalkę, a chłopcy – samochodzik albo kolejkę wraz z torami. Wygląda na to, że wszystko już wiesz. Ruszaj do sklepu!