Interesujące i funkcjonalne meble do pokoju dziecięcego

Interesujące i funkcjonalne meble do pokoju dziecięcego

Urządzanie dziecięcego pokoju to spore wyzwanie. Z pewnością pragniesz, żeby prezentował się zachwycająco i przypominał bajkową krainę. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale przede wszystkim praktycznym charakterem i wysoką jakością poszczególnych elementów wyposażenia. Zwłaszcza wtedy, gdy będziesz kupować meble.

Nowoczesny design, czy ponadczasowa klasyka?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko, dlatego obecnie możesz wybierać spośród wielu nowoczesnych i designerskich produktów. Łóżka o ramie, która upodabnia je do wyścigowych samochodów albo uroczych domków cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Będą właściwym wyborem w przypadku starszych pociech. Te młodsze mogą uderzyć się o ich masywną konstrukcję i zrobić sobie krzywdę nawet wtedy, gdy odpowiednio zabezpieczysz wszystkie ostre krawędzie. Klasyczne meble do pokoju dziecięcego sprawdzą się równie dobrze. Najrozsądniej umieścić na liście zakupów szafę, biurko, komodę oraz regał na książki i zabawki. Ich uniwersalny charakter sprawi, że będziesz mógł później bez trudu dokupić kolejne elementy, które stworzą z nimi spójną całość.

Meble, które rosną razem z dzieckiem

Zależy Ci na tym, żeby meble służyły Twoim dzieciom przez długi czas? W takim razie zainwestuj w te, które można modyfikować, dostosowując ich wymiary do aktualnych potrzeb. Dzięki temu bez trudu podwyższysz blat biurka, gdy okaże się już zbyt niskie oraz rozsuniesz łóżko, by zyskać tym samym dodatkową przestrzeń potrzebną synowi albo córce. Zwróć też uwagę na tworzywo, z którego zrobiono meble. Najlepiej sprawdzi się oczywiście naturalne drewno, które jest solidne i wytrzymałe. Znakomicie znosi długotrwały proces intensywnej eksploatacji, zachowuje wspaniały wygląd i nietrudno usuwać z niego zabrudzenia. Fotel tapicerowany albo pufa muszą być uszyte z porządnego materiału. Jeszcze jedna rada – kupuj wyłącznie materace, które posiadają atest i zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych, a co za tym idzie, są dla nich bezpieczne.

Pełen komfort użytkowania

Kompletując wyposażenie dziecięcej sypialni, miej na uwadze to, że powinno gwarantować maksymalny komfort użytkowania i być dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Wysuwanie szuflad nie może sprawiać kłopotu, podobnie jak otwieranie szafek. Zrezygnuj ze zbyt wysokich regałów. Umieszczone najwyżej półki znajdą się poza zasięgiem malucha i będą wywoływały frustrację. Upewnij się, że w pokoju można swobodnie się poruszać. Zbyt duża ilość mebli nie tylko nie wygląda przytłaczająco, ale też jest zwyczajnie niepraktyczna.