Jak przygotować się na narodziny dziecka?

Jak przygotować się na narodziny dziecka?

Pojawienie się na świecie dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu obojga rodziców. Radość miesza się z niepewnością i chęcią jak najlepszego przygotowania. To właśnie dlatego, już na etapie ciąży postaw na sprawdzone gadżety i produkty, które ułatwią ci etap oczekiwań, jak i późniejszego życia z niemowlakiem. Sprawdź, jakie mamy dla ciebie propozycje.

Poduszka ciążowa rogal – wygoda i bezpieczeństwo

Nie od dziś wiadomo, że 9-miesięczny okres ciąży, to ogromny wysiłek dla organizmu kobiety. Wraz z rosnącym brzuchem pojawiają się nie tylko trudności w swobodnym poruszaniu się. Wiele kobiet uskarża się również na trudności ze spaniem i ciągłymi bólami kręgosłupa. Szukając odpowiedniego rozwiązania, polecamy produkt, jakim jest poduszka ciążowa rogal. Jej kształt przypomina rogala lub literę C. Możesz ją z powodzeniem umieścić pod brzuchem w trakcie snu, co stanowczo odciąży odcinek lędźwiowy. To jednak nie wszystko. Rogal równie dobrze będzie sprawdzał się podczas karmienia piersią lub butelką. Wykorzystując poduszkę, przyjmiesz dużo wygodniejszą podstawę, nie obciążając pleców.

Meble do pokoju dziecięcego – na co się zdecydować?

Kompletując wyprawkę, nie możesz napomnieć o właściwym urządzeniu pokoiku dziecięcego. Z pewnością najistotniejszym elementem będzie wysokiej jakości łóżeczko. Pamiętaj, że decydując się na jego zakup, należy zwrócić szczególną uwagę na materac i tworzywo, z jakiego został wykonany. Z pewnością dobierając meble do pokoju dziecięcego, warto rozważyć zakup komody. Ta będzie służyć ci przez wiele lat, w pierwszej kolejności jako organizer na pieluchy i inne akcesoria pielęgnacyjne, w późniejszych latach jako miejsce do przechowywania np. zabawek. Dobrym rozwiązaniem, które z pewnością ułatwi ci nocne karmienie, jest wykorzystanie wygodnego fotel, w którym zasiądziesz i spokojnie nakarmisz malucha, gdy zajdzie tatka potrzeba.

Wyposażenie pokoju dziecka – jakie elementy są najważniejsze?

Pamiętaj, aby wraz z upływem czasu dopasowywać pokój dziecka do jego potrzeb oraz wieku. Meble powinny nie tylko pięknie prezentować, ale zachowywać swoja ergonomie oraz pełną funkcjonalność. Dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością zaoszczędzisz miejsce i stworzysz ciekawą aranżację. Wykonując projekt, możesz podzielić pokój na strefy. Te powinny zawierać miejsce do relaksu i wypoczynku, miejsce do zabawy oraz wygodne miejsce do nauki. Taki układ z pewnością ułatwi ci dobór odpowiednich elementów meblowych i akcesoriów. Zapozna się z licznymi propozycjami i pamiętaj, że podczas zakupów liczy się nie tylko twój gust, ale także twojej pociechy.