Jak urządzić pokój dziecka? Podpowiadamy!

Jak urządzić pokój dziecka? Podpowiadamy!

Przygotowujesz się na przyjście nowego członka rodziny? Może Twoja pociecha już podrosła i czeka Cię remont? Znajdziesz tutaj kilka praktycznych porad, które pomogą Ci sprawnie przejść przez etap, na którym obecnie jesteś. Sprawdź jakie kwestie należy uwzględnić, urządzając pokój dziecięcy.

Zdecyduj o ogólnej kolorystyce i wystroju

Pierwszym punktem w całym planie urządzania powinien być ogólny zamysł wyglądu pokoju. Ustalcie wspólnie z dzieckiem lub po prostu podejmij decyzję o kolorze przewodnim, który będzie występował w pokoju. Może ich być kilka, dobrze, aby pasowały do siebie i były stonowane. Silne, bardzo wyraziste i agresywne kolory mogą pobudzać dziecko. Natomiast pokój powinien być miejscem, w którym maluch może się wyciszyć i odpocząć, miej to na uwadze, decydując się na motyw i kolor przewodni. Wybrane barwy mogą występować na ścianie w formie tapety lub jednolitego koloru, być akcentami na meblach i w dekoracjach. Dzięki temu stworzysz spójną i przemyślaną wizję pokoju dziecięcego.

Zadbaj o meble wysokiej jakości

Kolejnym etapem będzie wybór wyposażenia. Meble do pokoju dziecięcego powinny być dostosowane do jego wieku. Wybór na rynku jest obecnie naprawdę bardzo duży. Możesz na przykład zdecydować się na produkty z jednej serii. Dzięki temu wraz z rozwojem dziecka będziesz w stanie dokupować kolejne elementy, nie zaburzając przy tym całej koncepcji wystroju. Nie wiesz, jak dobierać ze sobą poszczególne meble? Zdecyduj się na zestawy. To bezpieczna opcja, która zazwyczaj zawiera wszystko, co niezbędne do pokoju dziecka. Ważne, aby meble zrobione były z surowców bezpiecznych dla malucha oraz posiadały ważne certyfikaty określające wysoką jakość produktów.

Dokup dodatki i przydatne wyposażenie

Kiedy pokój jest już umeblowany, a na ścianie widać wybrany kolor, czas na końcowy etap, czyli dodatki! W tym aspekcie pozostawiamy Ci wolną rękę. Warto pamiętać, że te rzeczy powinny rozwijać dziecięcą wyobraźnię, pobudzać zmysły i nakłaniać do odkrywania świata. Doskonałym przykładem takiego produktu jest kocyk sensoryczny, który pozwoli obserwować umieszczone na nim elementy oraz będzie dobrą bazą do innych zabaw. Wybierając dodatki do pokoju dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę, aby użyte materiały do ich produkcji były przeznaczone dla małych odkrywców. Zapewnienie bezpieczeństwa to najważniejsza z kwestii przy urządzaniu pokoju dziecka. Jest to wartość, którą należy kierować się we wszystkich aspektach, niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju jest dziecko.