Pomysły na prezent na chrzciny

Pomysły na prezent na chrzciny

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie dla rodziców maluszka oraz całej rodziny. Zazwyczaj, rodzice organizują przyjęcie dla najbliższych, aby wspólnie celebrować to podniosłe wydarzenie. Z okazji przyjęcia chrztu, goście wręczają rodzicom różnego rodzaju upominki. Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź nasze pomysły!

Tradycyjne prezenty z okazji chrztu

Pomysłów na upominek z okazji chrztu jest wiele. Jeśli jednak nie mamy konkretnego pomysłu, doskonale sprawdzi się tradycyjny prezent na chrzciny. Do najpopularniejszych upominków możemy zaliczyć między innymi naszyjnik z niewielkim medalikiem, a także srebrne smoczki czy grzechotki. Doskonale sprawdzają się także albumy oraz ramki ze zdjęciami, datą chrztu i imieniem dziecka. Równie dobrym pomysłem będzie na przykład miły w dotyku kocyk - w kolorze różowym dla dziewczynki i niebieskim dla chłopca. Wiele gości decyduje się na wręczenie pieniędzy. W końcu rodzice najlepiej wiedzą, co potrzebuje ich dziecko i te pieniądze mogą przeznaczyć na różnego rodzaju akcesoria dla maluszka.

Dekoracje do pokoju dziecka

Chrzciny to niezwykle ważne wydarzenie, które wymaga odpowiedniej oprawy. Pokoiki dziecięce są zazwyczaj bardzo kolorowe. Popularne są różnego rodzaju tapety dla dzieci z ciekawym wzorem, białe mebelki oraz miękki dywan. Całość prezentuje się wtedy niezwykle przytulnie i uroczo. Chrzciny to doskonała okazja, aby odpowiednio ozdobić pokój dziecięcy. Zwłaszcza, jeśli planujemy organizację przyjęcia w domu. Różnego rodzaju dekoracje sprawią, że całe wydarzenie nabierze wyjątkowego charakteru. Dodatkowo, będą idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju balony, makramy, girlandy czy figurki aniołków.

Jak zadbać o dziecko w trakcie chrztu?

Chrzest to niezwykle ważne wydarzenie. Jednak jest to czas, w którym dużo się dzieje. Nowe miejsce, goście, ceremonia w kościele - to wszystko może mieć wpływ na samopoczucie naszego dziecka. Warto zadbać o jego komfort i zapewnić mu spokój. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby dziecko było najedzone i wypoczęte. Już na kilka dni przed ceremonią starajmy się zrobić wszystko, aby maluszek czuł się dobrze. Czasami jednak zdarzają się sytuacje losowe, na które powinniśmy odpowiednio szybko reagować. Na przykład gdy nasze dziecko się przeziębi. Co na kaszel u niemowlaka, ale także gorączkę i katar sprawdzi się najlepiej? Możemy robić inhalację solą fizjologiczną, a także podać mu paracetamol, gdy temperatura jest wysoka. Przede wszystkim warto udać się do lekarza, który podpowie nam, jak szybko poradzić sobie z chorobą.