Powrót do biura? Nic strasznego!

Powrót do biura? Nic strasznego!

Praca zdalna z całą pewnością charakteryzuje się wygodą oraz komfortem, który rzecz jasna wynika z możliwości niezwracania uwagi na swój ubiór. Wiele osób chętnie wraca jednak do spędzania czasu ze swoimi współpracownikami, z którymi kontakt przez kamerkę internetową z pewnością nie jest w stu procentach adekwatny.

Lunch i obiad ze sobą

Po kilku latach w swoich własnych czterech ścianach musimy zwrócić szczególną uwagę na to, jak chcielibyśmy funkcjonować w ciągu dnia. Z jednej strony cały czas poszukujemy komfortu. Z tego względu zakładamy wygodne buty kosztem świecących się, jednak przeraźliwie obcisłych lakierków. Czasami pracownicy przychodzą do biura w pełnym dresie, a przynajmniej bluzie z kapturem. Warto również zwrócić uwagę na spożywanie posiłków. Torba termiczna na jedzenie może być podstawowym wyposażeniem wielu z nas. Dlaczego? Ponieważ w trakcie zdalnego wykonywania swoich obowiązków, wiele osób przyzwyczaiło się do przyrządzania własnych posiłków. Nie chcemy wracać do szybkich, aczkolwiek średnio zdrowych fast foodów czy specjałów kuchni włoskiej w postaci pizzy czy makaronów zamawianych z dowozem do firmy.

Znalezienie odpowiedniego balansu

Może być to lekkim paradoksem, jednak pracownicy będący w trybie hybrydowym niezwykle często wykonują swoje obowiązki na zapas przed pójściem do biura. Dlaczego? Ponieważ paradoksalnie trudniej jest im się skupić na pracy właśnie w otoczeniu swoich kolegów z zespołu. Dla kogoś, kto nie pracuje w systemie hybrydowym może to brzmieć absurdalnie, jednak taka jest prawda. Z tego względu pracownicy biurowi muszą wyczuć granicę pomiędzy ciągłą pracą, a spędzaniem czasu ze swoimi kolegami. Jest to oczywiście niezwykle kuszące, jednakże z tego względu firmy coraz częściej organizują wyjścia integracyjne zarówno dla pracowników, jak również ich najbliższych.

A co z dojazdami?

Tutaj pojawia się zdecydowanie największy problem. Dla wielu osób pracujących zdalnie, powrót do biura oznacza przynajmniej godzinę spędzoną w korkach lub komunikacji miejskiej, nie mówiąc już o przygotowaniu się rano albo wieczorem do wyjścia. Trudno się przestawić na taki tryb każdego dnia, dlatego właśnie pracodawcy znajdują złoty środek w postaci hybrydy. Oczywiście ich podwładni mogą wykonywać swoje obowiązki w domu, aczkolwiek raz na jakiś czas muszą pojawić się w biurze i poświęcić nieco więcej czasu na logistykę.