Spraw idealny prezent swojemu 7-latkowi!

Spraw idealny prezent swojemu 7-latkowi!

Każde dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, do tego nieustannie rośnie i zasługuje na odrobinę rozpieszczenia. Oczywiście bez przesady, jednak naszym zdaniem zawsze warto mieć na uwadze to, by uwzględniać przy tym sprecyzowane prezenty dedykowane naszemu maluchowi. No i uwaga - mamy dla Ciebie kilka wartościowych propozycji, które zdecydowanie mogą przypaść Ci do gustu. Jesteśmy pewni!

Kolorowy plakat jako urozmaicenie pokoiku

Naszym zdaniem plakaty dla dzieci to idealna forma dekoracji. Dzięki niej szybko zauważysz, że pokoik nabiera zupełnie innych kolorów. Wszystko staje się po prostu dużo lepsze. Plakaty dziecięca zawierają zazwyczaj bajkowe motywy, które przyciągają maluchów. Nie tylko stanowią ozdobę, ale też formę inspiracji. Całość pobudza wyobraźnię, ale też sprawia, że dziecko jest po prostu zadowolone z otoczenia, w którym się obecnie znajduje. Czy może być coś lepszego niż szczęście dziecka wymalowane na jego twarzy? Naszym zdaniem warto zawsze patrzeć na to perspektywicznie. Kto wie czy maluch nie zostanie wielbicielem danej postaci, która zainspiruje go do wielkich czynów? Może to górnolotne słowa, ale wbrew pozorom - prawdziwe. Takie detale mają znaczenie.

Co powiesz na oryginalną formę nauki alfabetu?

A do tego przydatne będą chociażby literki drewniane do nauki. Wygląd przedmiotu zdecydowanie przykuje uwagę i sprawi, że maluszek będzie chciał sięgać po więcej. Nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki. Zasiądź więc ze swoim dzieckiem, pokaż mu przedmiot i pokaż jak fajną funkcję może on pełnić. Czasami wystarczy zrobić kilka kroków, które sprawią, że będziesz zadowolony, a tym samym Twoje dziecko. Nigdy nie ma co zmuszać malucha do jakiejś aktywności. Wystarczy indywidualne podejście, dzięki któremu maluch będzie mógł poczuć się nadzwyczaj komfortowo. Co powiesz na wspólne chwile przy takiej nauce? Twój maluch bez wątpienia szybciej posiądzie przydatną wiedzę, a ty sprawisz, że nauka nie będzie mordęgą, a przyjemnością.

Dołóżmy do tego oryginalne gry planszowe

Jesteśmy przekonani co do tego, że gry fabularne nie są dedykowane tylko starszym. Możesz znaleźć gry fabularne, które dzieci zrozumieją i będą pojmować bez większego problemu. Nie trzeba wiele, aby dziecko pojęło zasady, o ile są one dostosowane do wieku malucha. Wtedy z pewnością zobaczysz dużą różnicę. Nie proponuj dziecku czegoś ponad jego siły, a jedynie skup się na nauczeniu go czegoś wartościowego poprzez zabawę. Szybko zobaczysz, że takie podejście się opłaca, a Twoje dziecko po prostu polubi tak spędzany czas.